Secretar general, LAZĂR STANCIU

Anunţuri sau comunicate publicate recent pe prima pagină

Toate anunţurile de actualitate sunt la: Anunţuri/comunicate
Anunţ - în urma aprobării Hotărârii Consiliului Local nr.47/26-08-2021, s-a stabilit ca persoanele care în decursul anului 2021 au dat naștere unui copil și au domiciliul stabil pe raza comunei Greci , să beneficieze de un stimulent pentru nou-născut.
Acte necesare acordării stimulentului pentru nou-născut:

- Cerere tipizată;

-Actul de identitate al solicitantului (părintelui), în original și copie;

-Actul de identitate al celuilalt părinte,  în original și copie;

-Certificatul de naștere al copilului sau certificat medical constatator al născutului viu în original și copie, în cazul în care nu este eliberat certificatul de naștere

Condiții de acordare:

- Părinții copilului să fie cu domiciliul stabil pe raza administrativ teritorială a comunei Greci.

Cererile se vor depune  la Compartimentul de Asistență Socială, la  d-na Mocanu Daniela.

data: 10-09-2021   utilizator: 1
Protecția apelor împotriva poluării cu nitrați din surse agricole
Pentru informații privind aplicarea Codului de Bune Practici Agricole pentru Protecția Apelor Împotriva Poluării cu Nitrați din Surse Agricole, ne puteți contacta la Call Center - tel. 0371.503.525 (apelabil cu tarif normal din orice rețea fixă sau mobilă din România), de luni până vineri, între orele 9:00 și 17:00, sau ne puteți trimite un email la adresa helpdesk@apanoastra.ro.
Pentru propuneri sau sesizări legate de derularea instruirilor și a activității Helpdesk vă rugăm să ne scrieți la adresa de email nitrati@mmediu.ro.
Mai multe detalii pe www.infonitrati.apanoastra.ro

Afis Help Desk Info Nitrati.pdf  (123,24 KB)  data: 27-08-2021   utilizator: 1
Help Desk Info Nitrati_07_august_2021.pdf  (2,28 MB)  data: 27-08-2021   utilizator: 1